Система ремонту дахів від "DEITERMANN"

Дахи будинків, а точніше матеріали, з яких вони виконані, піддаються постійному екстремальному впливу навколишнього середовища. Значні перепади температури та вологості, періодичні заморожування та відтаювання, постійний вплив ультрафіолетового випромінювання, агресивні забруднення з повітря та дощової води. Ось далеко неповний перелік факторів, що дуже негативно впливають на довговічність та функціональність матеріалів, призначених для ущільнення дахів. До недавнього часу нашим будівельникам доводилось мати справу в основному з простим бітумом (смолою) та руберойдом. Ці матеріали на основі нафти були дешевими, а тому без проблем широко використовувались для ремонту будь якого об'єкту. В результаті чого на деяких плоских дахах утворились багатошарові руберойдно-смоляні покриття, які, все ж таки, протікають. Це стається тому, що: важко в принципі забезпечити достатню адгезію рулонного матеріалу до основи по всій його площі (особливо у випадках вигинів та нерівностей); а смола — це взагалі нестійкий до морозу та ультрафіолетового випромінювання недовговічний матеріал.

 

Сьогодні на ринку України представлена широка гама матеріалів для виконання нових естетичних довговічних дахів. Маючи у своєму асортименті матеріали вищезгаданого типу, хочемо, проте, звернути особливу увагу читача на систему ремонту старих дахів від марки DEITERMANN (Німеччина). Це дешевий та не-трудоємкий, але дуже ефективний метод боротьби з "дірявими дахами". Дана система включає три основні матеріали:

1. Plasticol 1 — готова до вжитку пастоподібна маса на основі бітуму з невеликим вмістом розчинників. Використовується для ефективного ущільнення елементів покриття дахів різного типу, усування пухирів на дахах з рулонних матеріалів, а також перекриття тріщин (шириною до 1 см). Маючи у своєму складі спеціальні добавки, матеріал забезпечує високу адгезію до основ (в т.ч. вологих) з бетону, металів, бітумних матеріалів. Після застигання залишається еластичним (ступінь висихання 75%), стійким до атмосферних впливів, дії промислових газів, солей та інших агресивних речовин. Матеріал не кришиться — цьому запобігають спеціальні пластифікатори, які у складі Plasticol 1 , а адсорбери ультрафіолетового випромінювання ефективно запобігають пошкодженням покриття від дії цього шкідливого фактору.

Час підсихання — декілька годин, а остаточного твердіння від 2 до 8 днів ( в залежності від умов). Теплостійкість - до + 150º С.

Порядок усунення пухирів на руберойдних дахах представлений на рисунках 1, 2, 3.

dah1

dah2

dah3

2. Eurolan 3К — універсальна дисперсна бітумна емульсія 60%-ної концентрації на водяній основі з добавками синтетичних речовин, стійка до дії кислот і лугів. Матеріал використовується на сухих та вологих основах, не містить хімічних розчинників, має хорошу адгезію до бетону, цегли, сталі, бітуму, волокнисто-цементних матеріалів, корку та різноманітних ізоляційних плит (навіть до плит з пінопласту, які є чутливими до дії розчинників).


Основою може бути будь-яка чиста поверхня даху, виконана з бетону чи рулонних матеріалів з ухилом не менше, ніж 5 %. В залежності від поглинаючих властивостей основи емульсію розбавляють водою в пропорції 1:2, або 1:3. У випадку старих покриттів, виконаних з рулонних матеріалів, які мають посипку, обов'язковим є застосування сильнорозбавленої емульсії. Після висихання такого грунтуючого шару слід нанести захисний шар з використанням нерозбавленої емульсії. Покриття на основі Eurolan 3К має вигляд чорної блискучої еластичної плівки.

3.    Plasticol 2 — стійка до впливу атмосферних опадів, промислових газів, багатьох лугів та кислот пластична бітумна маса з розчинником та волокнами для влаштування нових та ремонту старих покриттів на дахах. Матеріал містить добавки, що забезпечують хорошу адгезію до бетону, цегли, старих та нових рулонних матеріалів, в тому числі до вологих основ.

Відновлення старого покриття даху з рулонних матеріалів передбачають такі технологічні операції:

- Суху поверхню даху підмести мітлою. Зашпатлювати матеріалом Plasticol 1 стики, тріщини та пошкодшені місця (можна застосовувати при цьому армуючі сітки);

- Пильні основи, основи, з яких сиплеться пісок, та основи з високими поглинаючими властивостями слід заґрунтувати матеріалом Plastikol 4V;

- Після висихання грунтуючого шару поверхню даху слід покрити 1 - 2 суцільними шарами з матеріалу Plastikol 2. При влаштуванні нових покриттів рекомендуєм у ще свіжий шар матеріалу Plastikol 2 занурити з перекриттям сітку зі скловолокна № 1, а після його висихання знову покрити всю поверхню матеріалом Plastikol 2.

Витрата матеріалу Plasticol 2 складає від 270 до 910 мл/м2 (в залежності від виду основи), а у випадку занурення стрічки зі скловолокна № 1 - від 1820 до 2730 мл/м2;

-    Рекомендується виконати посипання заізольованої поверхні тонко подрібненим щебенем. Витрата тонко подрібненого щебеню - 1,5 кг/м2.

Покриття з матеріалу Plasticol 2 захищає дахи з покрівельного листа від корозії. В цьому випадку є непотрібним виконання грунтування та очистки даху від іржі.

Конкретизуючи вищесказане, слід зазначити, що матеріал Plastikol 1 застосовується, в основному, при ремонті локальних пошкоджень дахів. Після чого можна провести покриття всієї поверхні даху матеріалом Eurolan 3K що утворює недорогу (в межах 12 -15 грн/м2), але достатню у випадку нахилених дахів систему ремонту, або матеріалом Plastikol 2 у випадку вищих вимог, чим забезпечує більш надійний, проте дорожчий, його захист.

Ще один матеріал, який наноситься на всю площу даху, і використовується для влаштування нових та ремонту старих покриттів на дахах — Superfleх FDF. Це готовий до вжитку однокомпонентний синтетичний матеріал для влаштування безшовної ізоляції. Після висихання матеріалу покриття має структуру гуми, стає водонепроникним. Особливості Superfleх FDF такі:

- має високу еластичність та зберігає свою працездатність при появі тріщин на поверхні покрівлі (розтягнення в момент розриву - 350 %)

матеріалом Plastikol 4V;

-    Після висихання грунтуючого шару поверхню даху слід покрити 1 - 2 суцільними шарами з матеріалу Plastikol 2. При влаштуванні нових покриттів рекомендуєм у ще свіжий шар матеріалу Plastikol 2 занурити з перекриттям сітку зі скловолокна № 1, а після його висихання знову покрити всю поверхню матеріалом Plastikol 2.

Витрата матеріалу Plastikol 2  складає від 270 до 910 мл/м2 (в залежності від виду основи), а у випадку занурення стрічки зі скловолокна № 1 - від 1820 до 2730 мл/м2;

-    Рекомендується виконати посипання заізольованої поверхні тонко подрібненим щебенем. Витрата тонко подрібненого щебеню - 1,5 кг/м2.

Покриття з матеріалу Plastikol 2 захищає дахи з покрівельного листа від корозії. В цьому випадку є непотрібним виконання грунтування та очистки даху від іржі.

Конкретизуючи вищесказане, слід зазначити, що матеріал Plastikol 1 застосовується, в основному, при ремонті локальних пошкоджень дахів. Після чого можна провести покриття всієї поверхні даху матеріалом Eurolan 3 що утворює недорогу (в межах 12 -15 грн/м2), але достатню у випадку нахилених дахів систему ремонту, або матеріалом Plastikol 2 у випадку вищих вимог, чим забезпечує більш надійний, проте дорожчий, його захист.

Ще один матеріал, який наноситься на всю площу даху, і використовується для влаштування нових та ремонту старих покриттів на дахах — Superfleх FDF. Це готовий до вжитку однокомпонентний синтетичний матеріал для влаштування безшовної ізоляції. Після висихання матеріалу покриття має структуру гуми, стає водонепроникним. Особливості Superfleх FDF такі:

- має високу еластичність та зберігає свою працездатність при появі тріщин на поверхні покрівлі (розтягнення в момент розриву - 350 %)

- матеріал постачається наступних кольорів — білого, світло-сірого, зеленого та темно-червоного;

- наноситься валиком, пензлем або методом напилення;

- матеріал можна застосовувати на покрівлях, які мають різний нахил, а також на вертикальних поверхнях (наприклад, на фасадах);

- зв'язує асбестові волокна, тобто є ефективним захистом для шиферу;

- має високу довговічність;

- є стійким до дії вогню, має здатність самогасіння;

- є стійким до впливу ультрафіолетового випромінювання (не потрібно використовувати мінеральну відбиваючу посипку), стійкий до впливу промислових газів та термічного напруження.

Superfleх FDF наноситься на бітум, бітумні рулонні покрівельні покриття, шиферні плити, штукатурку, алюміній та бетон. В якості ґрунтовки при нанесенні на бітумні, шиферні, оцинковані поверхні, а також алюміній використовується матеріал Superflex V, при нанесенні на бетон — матеріал Eurolan TG 2. Після повного висихання грунтуючого шару матеріал Superfleх FDF наноситься пензлем або валиком (рис 4). У випадку великих поверхонь рекомендовано нанесення матеріалу методом напилення (рис. 5). При умовах наявності "критичних" основ рекомендовано застосування вкладиша з еластичного волокна №1 марки Дайтерманн. Температурні шви на поверхні покрівлі покриваються ізоляційною стрічкою Суперфлекс 100/5. Стрічка приклеюється до основи за допомогою матеріалу Superflex FDF. Виконання ізоляції з використанням еластичного волокна №1 показано на рис. 6.

dah4

dah5

dah6

Витрата матеріалу: 1,6 кг/ м2 при товщині шару 1мм.

Якість матеріалів гарантується маркою ДАЙТЕРМАНН, виробництво якої сертифіковано у відповідності до системи міжнародних стандартів ISO 9001, а також значним досвідом фірми "Бригадир", яка є дилером ДАЙТЕРМАНН в Україні.

Наші координати:

ТОВ «Бригадир»

Пр-т. Возз’єднання, б. 7а, оф. 533, а/с 43

02160

Тел. 044 332-332-1

Тел./факс 044 331-31-11

e-mail:    Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду